Dodatki, pluginy do przeglądarek wspomagające pracę testera

Artykuł rozwojowy

Bug Magnet

Bug Magnet to dodatek pozwalający na wklejanie różnych rodzajów i typów danych słownikowych, ciągów tekstowych z rozmaitym kodowaniem czy ciągów liczbowych o różnych wariantach. Jest także kilka skromnych pozycji typu exploit. Po instalacji otrzymujemy dość rozbudowane menu kontekstowe z predefiniowanymi danymi (prawy przycisk myszy w przeglądarce), na dodatek mamy możliwość personalizacji tego menu – ale to pozostawię na inny wpis.

https://bugmagnet.org

Bug Magnet

Katalon Recorder

Katalon Recorder to następca Selenium IDE, nagrywarki która przestała istnieć wraz z aktualizacją przeglądarek kilka lat temu. Jest to świetny, bezpłatny dodatek pozwalający na nagrywanie i odtwarzanie testów czyli wszystkich kroków wykonywanych na stronie internetowej. Umożliwia podział na Test Suite i katalogowanie Test Case’ów, posiada możliwość eksportu do Katalon Studio, JAVA Selenium Webdriver i kilku innych. Nie można tego narzędzia traktować jako automat do pisania automatów, jednakże bardzo szybko i sprawnie można zautomatyzować wiele czynności. Dodam jeszcze, że nowe Selenium IDE również jest już dostępne w marketach z dodatkami.
Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z desktopowego i bezpłatnego kombajnu Katalon Studio, który obsługuje Javę, BDD i wiele innych opcji oraz również potrafi nagrywać poprzez przeglądarkę – jednak obsługa jego nie jest już tak intuicyjna jak małego recordera w postaci dodatku.

Link

Exploratory Testing Chrome Extension

Wtyczka do testów eksploracyjnych.

Link

EditThisCookie

Edytor ciasteczek – prosty, pierwszy i najpopularniejszy.

Link

Tab Colorizer | Customize your tab’s color!

Pozwala zmieniać kolory w miejscu favicon karty przeglądarki poprzez naciśnięcie Ctrl+Shift+Space. Może służyć tymczasowej kategoryzacji kart aby odnaleźć się np. w gąszczu tożsamych zgłoszeń.

Tab Colorizer w Chrome

Tab Colorizer

Dark Reader

Dark Reader to dobrze działający dodatek do różnych przeglądarek pozwalający na zmianę motywu 99% stron na ciemny tzw. dark mode – przyjazny dla oczu. Przydatny jeśli czytamy lub spędzamy długie godziny na jasnych lub rażących kolorami stronach, za pomocą kliknięcia możemy włączyć „tryb ciemny”, który zmieni tło, kolory czcionek i innych elementów.
Wtyczkę odróżnia od konkurencyjnych możliwość szybkiej konfiguracji kolorystyki, stabilna praca i szybka zmiana kolorystyki tryb zmieniony/oryginalny.

https://darkreader.org

Dark Reader – tryb ciemny